Důvěřujeme novému pletivovému plotu
Potřebujete oplotit pozemek u rodinného domu nebo rekreační chaty a vyhovuje vám řešení v podobě drátěného pletiva? Jaké výhody vlastně nabídne tato varianta oplocení, i když se zdá poněkud jednoduchá, až primitivní?
V jednoduchosti je krása – pravdou je, že drátěné pletivo je velmi jednoduchý technický systém, a že zhotovení takového plotu svede i šikovný kutil. Jestliže zde požadujete hlavně výhled do krajiny, anebo chcete plot předsadit živým plotem, je tento způsob oplocení naprosto ideální. Skrze pletivo je dobře vidět, na rozdíl od jiných typů plotů – dřevěného plotu, betonového plotu, kamenné či cihlové zdi atp.
Zinek nebo plast – moderní pletiva na levné ploty se zhotovují buď v podobě pozinkovaného drátu nebo drátu potaženého plastem. To druhé řešení je lepší, protože lépe chrání plot před korozí a navíc jej nemusíte natírat. Zelená plastová vrstva na plotě vypadá dobře a tímto způsobem se pletiva na plot vyrábí již desítky let, v naší zemi prakticky od devadesátých let dvacátého století.
Plotové sloupky – velice podobně se to odvíjí u plotových sloupků, které mohou být zhotovené z pozinkované oceli a taktéž potažené plastem. Zde také odpadá nutnost nátěru a tím pádem se pletivový plot stává zcela bezúdržbovým. V podstatě se jej vůbec nemusíte všímat ohledně jakékoli údržby a není nutné jej ani nijak zvlášť čistit, protože o mytí plotu se obvykle postará déšť.
Libovolná výška oplocení – pletivové ploty lze stavět v libovolné výšce, tedy s ohledem na rozměr šíře samotného pletiva. Pletivo lze kdekoli zkrátit a mít ta plot doslova na míru. Můžete tedy mít na okraji pozemku plot vysoký dva metry, anebo mít plot zkrácený na výšku jednoho metru, případně mít plůtek ještě nižší, což lze spatřit u některých domů například v obci Lidice na Kladensku, kde jsou k vidění velmi nízké pletivové ploty s betonovým soklem.
