Budoucnost elektromobilů
Přílišná hysterie nikdy nic dobrého nepřinesla. V posledních letech čelíme jako Evropané obrovskému tlaku z Bruselu na to, abychom v podstatě přestali úplně existovat. Chtějí po nás, abychom nejedli hovězí, protože krávy moc prdí – snížíme tak množství CO2 v atmosféře. Chce se po nás, abychom nejezdili auty se spalovacími motory a kupovali elektromobily. Tato dobrovolnost nám byl dána zákazem výroby aut se spalovacími motory. Evropa se zlikviduje ekonomicky, přičemž zbytku světa je nějaké CO2 úplně ukradené. To jen tak na okraj.
Elektromobily jsou protěžovány v médiích již nějakou tu dobu. Získaly si řadu příznivců, kteří si jej koupili. Jejich počáteční nadšení vystřídalo v mnoha případech nehezké rozčarování. Základem elektroauta je baterie. Je vyrobená z materiálů, které rozhodně ekologické nejsou. Každá baterie má navíc omezenou životnost. Běžnou baterku zahodíte a za pár korun si koupíte novou, ovšem u auta je to horší. Leckdy je baterie to nejdražší na celém autě, a její výměna je dražší než nové auto. Bateriím nedělá dobře mráz ani přílišné horko, a tak občas elektromobily prostě v pro ně nepříznivém počasí stávkují. A odtáhnout je potom musí auto se spalovacím motorem. Ekologické.
Šéfové automobilek nejdřív neúnavně za elektromobilitu bojovali, ale už teď najdete různá prohlášení, že je to krok vedle ať už kvůli neekologické výrobě a likvidaci baterií, tak kvůli životnosti nebo nabíjení. Protože se nabíjí z elektráren, které z většina taky moc ekologické nejsou. Je to šílené pokrytectví a zaplatí za to vždycky a pouze obyčejní lidé. Je otázka, jakým směrem se tato hysterie bude ubírat dál. Je ale načase, aby všichni dostali rozum a začali ho urychleně používat, nebo jsme jako kontinent skončili a rozeberou si nás bohatší kontinenty/státy, kterým je nějaké CO2 naprosto ukradené.